Bankų lėšų pervedimuose naudojamų santrumpų sąrašas

IBAN Tarptautinis banko sąskaitos numeris
Tarptautinis banko sąskaitos numeris yra unikalus identifikatorius, padedantis bankams automatiškai apdoroti mokėjimus iš asmens asmeniui. IBAN yra visa reikalinga banko sąskaitos savininko informacija, pvz., sąskaitos numeris, banko ir filialo informacija ir šalies kodas. Nors SEPA šalims nėra nustatytas vienodas ilgis, IBAN negali viršyti 34 simbolių. Tačiau dauguma šalių turi skirtingą fiksuotą ilgį. Mūsų tikrintojas automatiškai nustato IBAN šalį ir ilgį, kad galėtumėme tiksliai patvirtinti.
BBAN Pagrindinis banko sąskaitos numeris
BBAN yra pagrindinio banko sąskaitos numerio sutrumpinimas. Tai yra konkrečiai šaliai būdingas banko sąskaitos numeris. BBAN yra paskutinė IBAN dalis, kai ji naudojama tarptautiniams lėšų pervedimams. Kiekviena šalis turi specifinį BBAN formatą ir ilgį, priklausomai nuo jos standartų. Šiuo metu nėra bendro ES ar kito standarto, vienijančio BBAN. Tam buvo įvestas IBAN, kuris padeda standartizuoti tarptautinius banko pervedimus.
BIC Banko identifikavimo kodas
Banko identifikavimo kodas yra tarptautinis kodas, kurį bankai naudoja finansiniams sandoriams. Kiekvienas bankas turi savo BIC. Tokiu būdu Europos ir tarptautiniai mokėjimo nurodymai automatiškai atvyksta į tinkamą banką ir filialą. BIC taip pat vadinamas SWIFT adresu arba SWIFT kodu. BIC gali būti 8 arba 11 simbolių, priklausomai nuo to, ar ji pateikia filialo informaciją.
SEPA Bendra mokėjimų eurais zona
Ši unikali euro mokėjimo zona sukuria integruotą Europos mokėjimo priemonių rinką. SEPA tikslas - užtikrinti, kad mokėjimai Europoje vyktų taip pat paprastai ir veiksmingai, kaip ir vienoje šalyje.
ECB Europos centrinis bankas
Europos centrinis bankas yra euro zonos centrinis bankų subjektas. Jis yra atsakinga už euro valiutą Europos Sąjungoje. Pagrindinis ECB uždavinys - išlaikyti euro pirkimo pajėgumą ir kainų stabilumą euro zonoje. Euro zonoje yra 17 Europos Sąjungos šalių, kurios eurą naudoja nuo 1999 m.
SWIFT Pasaulinės tarpbankinės finansinės telekomunikacijos visuomenė
žiūrėkite BIC
SCT SEPA kredito pervedimas
SEPA kredito pervedimą 2008 m. Pradžioje įvedė Europos mokėjimų taryba (žr. EPC). Jis taip pat vadinamas mokėjimo schema arba taisyklių, skirtų lėšų pervedimui tarp ES bankų, rinkiniu. SCT (vadinamas „Europos pervedimu“ Belgijoje) turi pakeisti visą vietinių ir tarpvalstybinių mokėjimų eurais sistemą Europoje.
SDD SEPA tiesioginis debetas
SEPA tiesioginis debetas (vadinamas „Europos tiesioginiu debetu“ Belgijoje) yra mokėjimo protokolas, nustatantis konkrečių mokėjimų tarp euro zonos bankų taisykles.. SDD Core, kaip ir bet kuri kita tiesioginio debeto schema, grindžiama šia sąvoka: „Prašau pinigų iš kito asmens, su jų išankstiniu sutikimu ir kredituoju juos sau“. Mokėtojas ir sąskaitos pateikėjas turi turėti sąskaitą mokėjimo paslaugų teikėjo (PSP), esančio SEPA, viduje.
PSD Mokėjimo paslaugų direktyva
Mokėjimo paslaugų direktyva buvo įvesta 2007 m. kaip teisės aktų rinkinys, kuriuo siekiama apibrėžti mokėjimo paslaugas ir mokėjimo paslaugų teikėjus Europos Sąjungoje. Pagrindinis tikslas - palengvinti bendros mokėjimų eurais erdvės (SEPA) kūrimą, reguliuoti mokėjimo įstaigas, užtikrinti mokėjimų skaidrumą ir didinti konkurenciją.
ACH Automatinio kliringo namai
ACH yra elektroninių lėšų pervedimo tinklas, naudojamas JAV. Panašiai kaip SWIFT Europoje, ACH teikia kredito ir debeto operacijų tarpusavio tarpuskaitą. ACH elektroninis tinklas padeda bankams ir finansų įstaigoms keistis informacija.
CSM Kliringo ir atsiskaitymo mechanizmas
Kliringo ir atsiskaitymo mechanizmas yra taisyklių rinkinys, reglamentuojantis, kaip vyksta prekyba. Tokios direktyvos nustato, kaip pinigai ir pranešimai standartiniu būdu siunčiami tarp mokėjimo paslaugų teikėjų.
PEACH Visos Europos ACH
Visos Europos automatizuotas kliringo centras (PE-ACH) yra ACH, galintis atsiskaityti pagal SEPA reikalavimus atitinkančius kredito pervedimus ir tiesioginį debetą visoje euro zonoje. PEACH taip pat yra verslo platforma mažmeninių mokėjimų eurais priemonėms ir pagrindinėms susijusioms paslaugoms teikti, kurią sudaro valdymo taisyklės ir mokėjimo praktika ir kurios remiamos būtinomis techninėmis platformomis.
EBA Euro bankininkystės asociacija
Founded in Paris in 1985 by 18 commercial banks and the European Investment Bank, EBA is an industry forum for the European payment entities with over 200 banks and organisations as members. Įsteigta 18 komercinių bankų ir Europos investicijų bankų Paryžiuje 1985m., EBA yra industrijos forumas Europos mokėjimo subjektams, su daugiau nei narių 200 bankų ir organizacijų. Euro bankininkystės asociacija yra vienas iš svarbiausių SEPA kūrimo ir plėtros veiksnių.
EPC Europos mokėjimų taryba
Europos bankininkystės sprendimus priimantis organas mokėjimų srityje. Ji koordinuoja visą veiklą, kuri turėtų paskatinti įvesti SEPA.
BACS Bankininkų automatizuota kliringo sistema
BACS yra bankininkų automatizuotos kliringo sistemos akronimas. Ji yra viena iš JK tarpbankinių pervedimo priemonių ir naudojama elektroniniams sandoriams ir pervedimams tvarkyti. Dauguma dalykų, apdorotų naudojant BACS sistemą, yra tiesioginis debetas ir tiesioginiai kreditai. Tiesioginis debetas - tai sąskaitos turėtojo nurodymas savo bankui, leidžiantis bendrovei atsiimti įvairias pinigų sumas. Tiesioginiai debetai naudojami siekiant užtikrinti, kad mokėjimas būtų atliekamas reguliariai, saugiai ir efektyviai. Jie yra vieni iš labiausiai paplitusių finansinių sandorių pasaulyje. Tiesioginis kreditas iš tikrųjų yra priešingas tiesioginiam debetui ir paprastai naudojamas darbo užmokesčio pervedimui į darbuotojų banko sąskaitas. Iki šiol BACS taip pat buvo viena iš pirmaujančių internetinių mokėjimų ir mokėjimų telefonu sistema. Tačiau ji neseniai buvo įdiegta Faster Payments sistemos. To priežastis yra didesnis Faster Payments efektyvumas, kuris įvyksta beveik akimirksniu. Be to, tai gali padaryti bet kuriuo paros metu, 365 dienas per metus. Kita vertus, BACS mokėjimai trunka ne mažiau kaip 3 darbo dienas. Kai kurios sąskaitos neleidžia naudoti Faster Payments, todėl jos vis dar naudojasi BACS.
CHAPS Kliringo namų automatizuota mokėjimo sistema
Kaip galbūt atspėjote, CHAPS taip pat yra akronimas; ji reiškia kliringo namų automatizuotą mokėjimo sistemą, nors ji retai minima šiuo pavadinimu. CHAPS yra dar viena sistema, naudojama mokėjimams apdoroti Jungtinėje Karalystėje. Nors kiekvienas gali naudoti CHAPS, tai yra sistema, kurią paprastai naudoja įmonės, vykdydamos sandorius, susijusius su didelėmis pinigų sumomis. Naudojant CHAPS sistemą paprastai reikia sumokėti dar 25 - 30. CHAPS pervedimai paprastai įvyksta per dieną ir paprastai naudojami įsigyjant turtą, o advokatai, naudodami sistemą, perveda lėšas tarp susijusių šalių banko sąskaitų. Jis taip pat naudojamas kituose didelės vertės mokėjimo scenarijuose. Kaip minėta anksčiau, CHAPS naudojamas pervesti lėšas tarp bankų; jis naudojamas šiam tikslui kelis kartus per dieną. Norint atlikti mokėjimą per CHAPS, paprastai turite apsilankyti jūsų banke su tapatybės dokumentu, kad galėtumėte įrodyti savo tapatybę. Prieš atlikdami CHAPS mokėjimą, verta patikrinti, ar jūsų banko pervedimai nėra greitesni. Greitesni mokėjimai paprastai gali būti naudojami pervedimams iki 100 000 ir tai įvyksta tiesiogiai bei nemokamai. Tai ypač tinka individualiems klientams (o ne įmonėms ir organizacijoms).
FPS Didžiosios Britanijos Faster Payments paslauga
Kaip minėta pirmiau, Faster Payments paslauga leidžia plačiajai visuomenei atlikti mokėjimus, kai lėšos tvarkomos ir perduodamos beveik akimirksniu. Visuomenė reguliariai naudoja mokėjimus, tokius kaip vekseliai, nuolatiniai pavedimai ir pervedimai internetu. Sistema veikia nuo 2008 m.
C&CC JK čekiai ir kreditų kliringas
Kaip minėta pirmiau, Faster Payments paslauga leidžia plačiajai visuomenei atlikti mokėjimus, kai lėšos tvarkomos ir perduodamos beveik akimirksniu. Visuomenė reguliariai naudoja mokėjimus, tokius kaip vekseliai, nuolatiniai pavedimai ir pervedimai internetu. Sistema veikia nuo 2008 m.
EFT Elektroninis lėšų pervedimas
Atstovauja, kaip jūsų verslas gali gauti tiesioginį visų mokėjimų iš Sandraugos indėlį į jūsų įmonės banko sąskaitą. Kai užsiregistruosite, pinigai ateina jums tiesiogiai ir greičiau nei bet kada anksčiau. EFT yra greitas, saugus ir reiškia, kad jūsų pinigai bus patvirtinti jūsų banko sąskaitoje greičiau nei laukiant laiško laiško, deponuojant čekį ir laukiant, kol lėšos bus prieinamos.
B2B Verslas verslui
SCF SEPA kortelių sistema
SEPA kortelių sistema nustato aukšto lygio principus ir taisykles, kurias įgyvendindamos bankai, schemos ir kiti suinteresuotieji subjektai, leis Europos klientams naudoti bendrąsias korteles mokėjimams ir grynųjų pinigų išėmimui eurais visoje SEPA teritorijoje vienodai lengvai ir patogiai kaip savo šalyje.
EFTA Europos laisvosios prekybos asociacija
ECBS Europos bankininkystės standartų komitetas